Tag: the punisher

Gjatë javës

  • Motra e katërt e Derekut tek ‘Grey’s Anatomy’ do të portretizohet nga Amy Acker e njohur për rolet tek ‘Person of Interest’ dhe së fundmi ‘The Gifted’
  • Ginnifer Goodwin (Once Upon a Time) dhe Lucy Liu (Elementary) janë emrat e rinj për serinë e Marc Cherryt, ‘Why Women Kill’.
  • Lin-Manuel Miranda (The Return of Mary Poppins) do të luaj rolin e vëllait të Amyt në një episod të këtij sezoni të Brooklyn Nine-Nine.
  • BBC ka njoftuar që Planet Earth III do të shfaqet jo më herët se në vitin 2022, ndërsa një vit më herët, më 2021 do të vazhdojnë aventurat në Arktik me Frozen Planet II
  • Është shfaqur traileri i parë për sezonin e dytë të ‘Killing Eve’. Debuton më datë 7 prill.
  • Pas tri anulimeve të serive të Marvel – Iron Fist, Luke Cage, e Daredevil, do të vijnë katër tjera të reja. Janë seritë për karakteret: M.O.D.O.K., Hit-Monkey, Tigra & Dazzler, dhe Howard the Duck. Të katërtit do të bashkohen në episodin special ‘Marvel’s The Offenders’. Këto seri do të shfaqen në Hulu, ende pa datë të saktë.
  • Dhe Netflix ka anuluar edhe dy seritë tjera të Marvel – The Punisher dhe Jessica Jones.

E martë

            Finalja e sezonit të parë të Manifest

E enjte

            Documetnary Now! – sezoni tretë

E premte

            The Oath – Sezoni 2 (të gjitha episodet)

            Desus & Mero – premierë serie

E shtunë

Chef’s Table – sezoni 6 (të gjitha episodet)

Read Full Article

Seritë Sex Education, Titans, e filmi The Last Laugh kanë qenë ndër prurjet e fundit të Netflix. Këtë javë këtyre u shtohen edhe disa seri ‘klasike’ të Netflix, bashkë me episodet e reja javore të ‘The Blacklist’.

Në mesin e serive origjinale të Netflix që kthehen këtë javë është pjesa e dytë e ‘Shtëpitë më të jashtëzakonshme në Botë,’ dhe Grejs e Frenki kthehen për sezonin e pestë. Një heroinë e animuar vjen me Carmen Sandiego, nënat australiane të uritura, dhe Dënuesi i Marvel kthehet me sezoni ne dytë.

Tek filmat, Netflix vazhdon të udhëtojë nëpër hapësirë. Kësaj radhe filmi ‘IO’ na shpien në hënën e dhjetë të Jupiterit me Margaret Qualley e Anthony Mackie; Noomi Rapace vjen në filmin ‘Close’, si dhe dokumentari për ahengun që kurrë s’ndodhi.

Tek stand-up është Sebastian Maniscalco vjen me specialin e tij të uritur.

Gjersa risitë si zakonisht vijnë të premten, gjatë javës vijnë episodet e reja të Outlander, Riverdale, The Good Place, The Blacklist, dhe sezoni i dytë i Star Trek Discovery që nis të premten.

Seritë

The World’s Most Extraordinary Homes – Sezoni 2B

Grace & Frankie – Sezoni 5

Carmen Sandiego – Sezoni 1

Yummy Mummies – Sezoni 1

Marvel’s The Punisher – Sezoni 2

Filmat

Io

Close

Fyre: The Greatest Party That Never Happened

Revenger

Soni

Sebastian Sandiego – Stay Hungry

Read Full Article

ben barnes

Aktori Ben Barnes është bërë pjesë e serialit të ri për superheronj nga Netflix, The Punisher.

Ai do të aktroj përkrah kriminelit në rol kryesor, Jon Bernthal.

Barnes do të shfaqet ndërkohë në Westworld të HBO, e më parë ka qenë pjesë e Sons of Liberty.

The Punisher është seriali i gjashtë i Netflix nga universi i Marvel, pas Daredevil, Jessica Jones, dhe Luke Cage, Iron Fist e The Defenders. Tre të fundit akoma nuk janë shfaqur për publik.

Read Full Article