Nje eksplorim surprizues, i sinqerte dhe i perzermert i nje storje jo-tradicionale. Her eshte ilustrim i tjetersimit te nje shoqerie ne nje realitet te mjegulluar, me shume se kurre, si…

OTT shërbimi Netflix vazhdon të sjell përmbajtje të re për të gjithë abonentët edhe në trojet shqipfolëse. Pas debutimit

Vazhdimi i tretë i ‘Thor’, ‘Ragnarok’ mbyll një vit të suksesshëm të Marvel Studios. Pas ‘Guardians of the Galaxy Vol.2’ dhe

Tom Hardy, tashme i njohur nga te gjithe dhe i preferuari i nje pjese te madhe te fansave te kinematografise, ka filluar karrieren ne vitin 2001 ne nje prej serialev…

A flasim për diçka që si popull po na mban gjallë, ama asnjëri se përmend? Gati 92 miliardë video prej 23 miliardë vizitave kanë qenë në njërën prej faqeve kryesore…

‘Elle’ i Paul Verhoeven (po, bash ai që ka bërë regjinë e filmave RoboCop, Basic Instinst, e Total Recall) nuk është as në mesin e kandidatëve të ngushtë për kategorinë…

Bashkë me Forest Whitaker, edhe Daniel Kaluuya, e Florence Kasumba do të jenë pjesë e filmit Black Panther. Whitaker do të luaj rolin e Zurit, Kasumba do të reprizoj Ayon…

127 Hours më i butë Së pari më duhet të pranoj që nuk jam fans i madh i horrorave. Sidomos atyre mbinatyror. Por, The Shallows nuk hyn në këtë kategori…