Filma

Gold – traileri

Matthew McConaughey sjell në ekran Kenny Wells dhe tregimin e tij të bazuar në ngjarje të vërtetë derisa kërkon ari në Indonezi. Edgar Ramirez, Bryce Dallas Howard, e Toby Kebbell vijnë në rolet tjera në filmin që shfaqet në kinematë amerikane për Krishtlindje.