Drekë për Shpinë e Pleqve – Prishtinë

Maniaka t’nderum,

Nese doni me pregadit ushqim qe me ju dhuru Shpise se Pleqve ne Prishtine, ju lutem lexoni me poshte.

Kete te Premte ne ora 11:30 nisemi nga Sheshi Ibrahim Rugova per te Shpia e Pleqve ne Prishtine.

Te gjithe ata qe duan te pregadisin per Shpine e Pleqve le t’shkrujn tek eventi qka kan me pregadit qe mos t pregadisim krejt t’njejtin ushqim.

Ata qe nuk munden me ardhe ne ate kohe, nese keni dikon qe mundet me i qit ushqimet ne Roberti Taxi (044 111 999 / 049 111 999) edhe me i thon me i qu te Sheshi Ibrahim Rugova, na i marrim ktu edhe e pagujm taksin.

Ne takimet qe i kemi mbajt kemi tregu qe ushqimte duhet me qene te lehta me u transportu (mundesisht paketoni ose mbeshtjellni mire)

Disa prej antareve veqse kane tregu qka po dojn me pregadit;
– Leqenik me miell misri e me spinaq – Mirjeta Sadiki
– Bombica me qokollade e kokos – Urata Xhafolli
– Fli – Zarmend
– Long me speca dhe Krofne – Marigona
– Mantija me mish – Shkendija
– Sallate – Blerta
– Keksa Lenzë
– Djath dhe Mantia me Kos e huder – Nora
– Reqel me Karrota Ginger – Saranda
– Kifle – Fatjona
– Pite me mish Fatjona

Shpenzimet tjera si per transport, djath, lengje po i mbulon Fitoni (Donacion: 100 Euro)

Eventi:
https://www.facebook.com/events/985016604850181/

Saranda Rexha & Maniakat

You might also like