Category: Videoloja

2K Games ka njoftuar që loja Mafia 3 do të ketë tri vazhdime shtesë në franshizë.

Të tri vazhdimet do të vijnë pa kosto shtesë për të gjithë ata që blejnë lojën, në cilëndo mënyrë, para-porosi, apo në ditën që del në treg.

Mafia III do t ketë karaktere, armë, makina, e gara të reja.

Loja shfaqet në treg me datë 7 tetor.

Read Full Article

pokemon go

Pas çmendurisë që ka sjell si aplikacion për telefona të mençur, Pokemon Go do të provoj të përfitoj nga momenti për tu lansuar edhe në film.

Legendary Pictures, studio pas filmave si Warcraft e Godzilla, është në fazën fillestare për të adaptuar këtë lojë në film artistik.

Skenaristi i Chronicle, Max Landis është ndër të preferuarit e studios për të bërë skenarin, ndërkohë akoma nuk ka ndonjë emër që lidhet me rolin e regjisorit.

Më parë në kinema kishte ardhur filmi Pokemon: The First Movie, derisa prej aplikacioneve për telefona të mençur më parë në film është konvertuar edhe bota e Angry Birds.

Por, gjithçka është herët për një film të bazuar në Pokemon Go që akoma nuk ka një javë që ka debutuar.

Read Full Article

Dishonored 2

Dishonored 2 do të del në shitje me datë 11.11.2016.

Prezantim më i gjerë për videolojën do të bëhet në E3, derisa janë publikuar emrat e parë që do të zërojnë karakteret e kësaj loje. Disa prej tyre vijnë nga serialet e famshme Game of Thrones dhe Daredevil.

Nga ky i fundit emri më i njohur është Rosario Dawson, derisa asaj i bashkohet edhe Vincent D’Onofrio.

Në mesin e merave tjerë janë edhe Pedro Pascal i Game of Thrones dhe Narcos; pastaj Sam Rockwell, Jamie Hector, e Robin Lord Taylor nga Gotham.

Dishonored 2 do të jetë në dispozicion për PC, PlayStation 4 dhe Xbox One.

Read Full Article