Category: Televizioni

Gjatë javës

  • Motra e katërt e Derekut tek ‘Grey’s Anatomy’ do të portretizohet nga Amy Acker e njohur për rolet tek ‘Person of Interest’ dhe së fundmi ‘The Gifted’
  • Ginnifer Goodwin (Once Upon a Time) dhe Lucy Liu (Elementary) janë emrat e rinj për serinë e Marc Cherryt, ‘Why Women Kill’.
  • Lin-Manuel Miranda (The Return of Mary Poppins) do të luaj rolin e vëllait të Amyt në një episod të këtij sezoni të Brooklyn Nine-Nine.
  • BBC ka njoftuar që Planet Earth III do të shfaqet jo më herët se në vitin 2022, ndërsa një vit më herët, më 2021 do të vazhdojnë aventurat në Arktik me Frozen Planet II
  • Është shfaqur traileri i parë për sezonin e dytë të ‘Killing Eve’. Debuton më datë 7 prill.
  • Pas tri anulimeve të serive të Marvel – Iron Fist, Luke Cage, e Daredevil, do të vijnë katër tjera të reja. Janë seritë për karakteret: M.O.D.O.K., Hit-Monkey, Tigra & Dazzler, dhe Howard the Duck. Të katërtit do të bashkohen në episodin special ‘Marvel’s The Offenders’. Këto seri do të shfaqen në Hulu, ende pa datë të saktë.
  • Dhe Netflix ka anuluar edhe dy seritë tjera të Marvel – The Punisher dhe Jessica Jones.

E martë

            Finalja e sezonit të parë të Manifest

E enjte

            Documetnary Now! – sezoni tretë

E premte

            The Oath – Sezoni 2 (të gjitha episodet)

            Desus & Mero – premierë serie

E shtunë

Chef’s Table – sezoni 6 (të gjitha episodet)

Read Full Article

Me sezonin e tretë të ‘True Detective’ me Mahershala Ali, dhe dy episodet e para të këtij sezoni, vjen edhe data për sezonin e fundit të ‘Game of Thrones’. Nëse nuk e keni dëgjuar deri tani (pos nëse jetoni në Hënë) më 14 prill nis sezoni i tetë i Game of Thrones.

Të hënën përfundoi sezoni i gjashtë i Ray Donovan, ndërkohë nisi sezoni i tretë i Victoria. Edhe komedia Rel mbylli sezonin e parë, ndoshta edhe të fundit, gjersa në National Geographic Channel mund të shihni episodet e para të Valley of the Boom. Kjo seri për zanafillën e Luginës së Silikonit transmetohet në versionin tonë të National Geographic të dielave në mbrëmje.

E marta në mëngjes kthen komeditë The Neighborhood e Happy Together (që mbyll sezonin/serinë), Magnum P.I., mjekët e The Resident, Bull, The Good Doctor, dhe një seri të re – The Passage.

Seritë e CW kthehen nga e mërkura – The Flash, që i paraprinë serisë së re – Roswell, New Mexico; të enjten – Riverdale e All American; të premten, Supernatural; të shtunën – Dynasty.

Të premten me seritë e reja të Netflix, vijnë edhe The Grand Tour me sezonin e tretë në Amazon Prime, dhe Butterfly e Hulu (nuk është në dispozicion tek ne). ABC kthen Grey’s Anatomy, A Million Little Things, dhe How to Get Away with a Murder. Ditën e fundit të javës së punës nis edhe sezoni i pestë i Lip Sync Battle

Në mesjavën, Teachers përfundon sezonin e tretë, Corporate e nis të dytin, dhe This Is Us vazhdon të na bëjë të qajë pas finales prekëse të vjeshtës!

Read Full Article

got 604

Eh, Hardhome, njona prej betejave ma t’mira n’këtë serial. Kur do ta kemi tjetrën? Ky mjekërkuqi edhe kjo gwendolina bajagi çift i mirë i kishin bo. Veq po thomë. Shyqyr që ma n’fund dy Starka bashkë po i shohim. Mirë që s’vonoj shumë. S’jem msu me pa ksi sene emocionale ktu. Btw, tullusum si Sansën n’këtë univers s’kom. Tashti ni udhëtim i llojit të Përhiturës n’t’kalumen. Osht ndërtu seriali që Dëbora me u bo mbreti i kësaj dynjaje knej. Ajo beteja n’Hardhome?! Po përgatitet edhe diçka e tillë n’Veri kysmet.

S’pari, shyqyr që Melissandre paska qaforen. S’dyti – cat fightttttt! Paramendojeni duel n’mes gwendolinës edhe melissandres. Edhe kthehet Daja Peter me krejt virtytet e veta. A ka nojsend që s’din ky! Edhe Arronët s’di sa ronci kan pas deri tashti. Nashta si Bolltonët nashta ju nihet krisma dikur ma vonë. Amo tu u bazu n’mbretin që e paskan. Diplomacia/politika e ushtria. Bazat dhe themelet e negocimit në to. S’po m’pëlqen marrëveshja që mrrijtën me kto qytetet. Si gjithë Tirioni i ka llafet e holla. Varisi me kalu ni episod pa fol hiq?! WTF!!! Misandei e ky djali, çift harmonik po duken.

Tashti te ky samurai i fundit edhe shoku i budspanserit. Okej, pasna dikon që po m’shkojka ma shumë nerva se Sansa – ky shoku i budspanserit, lord of friendzone. Po m’intereson me pa qysh ka mu transformu n’qato që osht nis. Ashiqare ky e ka marr thikën. Trika t’vjetra jon kto. Po Edhe tash n’qytetin e shenjtë që paska orgji publike me sa po duket. Khuuu, me dhe e sulmojka!!! Myte tullusumin se ashtu kshtu se ka larg. Ju thash që thikën se ka lon. Stop it, he’s already dead!!!

Po dihet që qetu kan mu taku kta. Bash po m’intereson plani i Khalisit. Btw kjo muzika, xixë!!!

Prej ni mbretneshe te tjetra! Nuk osht serial i mirë për mbretnesha tybe. Ose t’shtin mu poshtru tu hec cullak nëpër qytet, ose t’marrin t’qojn te vejushat, ose t’shtin mi la gjynahet! Okej, kadale. Bajagi monolog i thellë ke i atij tipit. Pa u bo VanGaal, ky na dha ni filozofi që gjithçka çka boni për njerëzimin ka vlerë, edhe me jau mbath shputat e këmbëve, edhe që kurgjo që nuk ju knaq juve po veq e boni pse e bojn tjert nuk ka vlerë. Nejse, kthjellemi tash. S’paku gjallë koka Lorisi. Kjo Maxhidja kom mëndu që m’ka pëlqy, ama najn!

Dhe mbreti bon zbulim epokal! Për pak me kuptu që nana s’ja don grun. Çka kishin bo ju mos me jav dasht nana grun?! Nëse jo tashti mi pas pas 13-14 vjet! U desht me na kallxu çka i ka thon harabeli. Opaa, Maxhidja n’sfilatë n’episodin tjetër kysmet a?! Kanga e Lanisterëve osht loqkë, btw!

Osht qudi qysh Theon ka hala nifar mendje t’pastër. Mas krejt atyne s’kisha prit mu kon njeri. Motra e tij. Qysh ja bon Beyonce ‘to the left, to the left’, tek grupi i atyre antipatikëve. Kur jemi tek Theoni, Remzija. Për ni torturues kaq t’Zoti nuk shkon ni asi thike që mëzi që e qëron ni mollë. Sigurisht thikat e mira i run për ‘biznese’ tjera. Zor që Remzija osht si krejt tjert. Taksirati.. epo qaq e pat kjo. Remzija vazhdon serinë e fitoreve sikur Warriorsat sivjet.

Dëborës nuk pi shkojnë flokët e shkurtra. Veq kta dy t’kuqtë frik e kan. Po vjen era romancë. Paramendoni n’episodin e fundit ky vigani i egërsirave mu ul n’fron, derisa kjo e përbetumja e Starkave tu i rrit dy fmit e tij. Nejse, Remzija po shkrujka. Edhe ato çfarë letra se!!! Nime ni detaj n’letër, kur i thotë Dëborës dashnor i egërsirave. Allahile a ka met kush pa ni për lidhjen e tij me atë qikën!!! Të shtatë mbretnit kokan mush me këtë muhabet. Per këtë arsye s’kem pas lufta qe gjashtë episode. N’Vinterfell po nxehet situata! Dy mijë?! Unë prita 200-300. Bohuni gati, lufta po nis! Remzisë po i vjen fundit se tamon puna me vdek Dëbora apet.

T’kqyrim çka po bon Khalisi. Boll u tuta që pe nis atë fjalimin e saj bija e kujt e sene. Mirë po i thotë do sene amo… Çka kanë kta me këtë punën e ‘fuck’-it!!! Po ‘horny’ njërës bree. Ani qytet i shenjtë. MOTHER OF DRAGONS!!!

Tashti… Khalisi po i bon dy ushtri. Lanisterët po përgatiten me marr pushtetin prej fanatikëve, Boltonët po i presin dy sulme. Edhe n’bazë t’promos t’vdekurit po kthehen, bashkë me ta edhe Brani. Edhe 7 ditë t’plota deri t episodi tjetër. Mbijetojmë diqysh!!!!

Read Full Article

amber roseAmber Rose e cila është marr me shumë lloje të bizneseve deri tani do të provoj edhe një zeje të re. Ajo do të jetë autore e një talk-show që do të shfaqet në kanalin VH1.

Shou do të përqendrohet në tema të ndryshme ditore që Amber Rose do të diskutoj me miqtë e saj, numrat e të cilëve do ti zgjedh rëndom nga telefoni i saj mobil.

Read Full Article