Kuzhina

Në grupin Maniakë t’kuzhinës në Facebook u shfaq ideja nga Saranda Rexha për të përgatitur një drekë për shpinë e pleqve. Kjo ide u përkrah…

Seriale

Silicon Valley – Sezoni 4 (me spoliera)

Tash e tutje ‘Silicon Valley’ s’do të jetë i njëjtë pa Erllih Bakmanin. Largimi i…
Veep – Sezoni 6

Genius – Sezoni 1

House of Cards – Sezoni 5 (me spoilera)

American Gods – Sezoni 1 (me spoilera)

Libra

‘Spiunia’ – Recensim

Në dhomën e ditës nuk mbajmë fotografi, piktura, apo çfarëdo…
Librat për muajin mars – sugjerime nga “Maniakë t’leximit”

“Ka kaq shumë libra dhe kaq pak kohë” – ka…
Intervistë imagjinare me J.K. Rowling

Intervistë imagjinare me J.K. Rowling nga Shkurta Januzi J.K.Rowling E…

Seriale

Silicon Valley – Sezoni 4 (me spoliera)

Tash e tutje ‘Silicon Valley’ s’do të jetë i njëjtë pa Erllih Bakmanin. Largimi i…
Veep – Sezoni 6

Genius – Sezoni 1

House of Cards – Sezoni 5 (me spoilera)

Muzikë

Anime

Shpesh kur i tregoj dikujt se kqyri anime vjen meniher paragjykimi, “hahaha hala po kqyrshe…

Latest Posts

3 vite pas rikthimit në Bundesligë, Köln gjendet në një pozitë të veshtirë si asnjeherë më parë. Vetem 1 pikë në 8 xhiro është bilanci i “Die Geißbocke” që po…

Tom Hardy, tashme i njohur nga te gjithe dhe i preferuari i nje pjese te madhe te fansave te kinematografise, ka filluar karrieren ne vitin 2001 ne nje prej serialev…

Disa nga kritikët e quajnë si tepër spekulativ dhe larg realitetit. Çfarë mund të jetë afër realitetit kur flet për alienët?! Njëra ndër seritë e

Herën e kaluar, më duket, pleqtë e Hollywoodit ishin në Las Vegas për tu shthurur. Kësaj radhe, me pensionet e pakënaqshme, treshja e Morgan Freeman, Michael Caine, e Alan Arkin…

Koncentrimi rreth karaktereve të çuditshme duket të jetë misioni i Craig Johnson në filmat e tij. Pasi sjell Majllon, portretizuar nga Bill Hader, tek ‘The Skeleton Twins’ (zor që e…